Direkt till innehållet ?

Nicklas Ström vann Börs-SM 2014

Börs-SM 2014 är nu avgjord. Vinnare är Nicklas Ström från Stockholm. Förstapriset är 500 000 kronor och en unik resa till New York. Grattis!



Nicklas Ström, vinnare av Börs-SM 2014

Läs intervju med Nicklas Ström här.

Resultatlista topp 30 Börs-SM 2014

Placering  Förnamn Efternamn Ort Värde 
1 Nicklas Ström Vällingby 16214,34
2 Lars Nilson-Dag Stockholm 14011,61
3 Nicklas Viktorsson Olofström 13190,63
4 Hans Osterman Djursholm 12999,76
5 Lars Dahlberg Östersund 12014,47
6 Kenneth Berggren Sävsjö 11334,48
7 Bengt Koren Knivsta 10605,13
7 Bengt Koren Knivsta 10605,13
9 Bengt Koren Knivsta 10586,44
10 Bengt Koren Knivsta 10583,79
10 Lisen Kullman Knivsta 10583,79
12 Bengt Koren Knivsta 10566,99
13 Bo Gustafsson Göteborg 10545,36
14 Lisen Kullman Knivsta 10518,28
14 Lisen Kullman Knivsta 10518,28
14 Lisen Kullman Knivsta 10518,28
14 Lisen Kullman Knivsta 10518,28
18 Jon Kolås Hjärup 10402,29
19 Lennart Jonasson Bäckefors 10247,83
20 David Wredemark Hägersten 9624,661
21 Johan Christenson Karlstad 9605,893
22 Arne Berg Ljungsbro 9307,345
23 Arto Ketolainen Haninge 9127,494
24 Erkan A Özen Uppsala 8746,983
25 Oscar He Nacka 8733,493
26 Jan Sundlöf Uppsala 8449,205
27 Carl-Olof Carlsson Vällingby 8440,16
28 Thomas Gunnar Häggqvist Gotlands Tofta 8428,881
29 Gunnar Essunger Göteborg 8370,149
30 Gunnar Essunger Göteborg 8313,424


Se hela placeringslistan här.

Företagshändelser från Aktieinvest

Fler nyheter

Kontakt

Kundtjänst, Aktieinvest FK AB
Öppet mån-fre 09.00-17.00
Telefon: 08-50651750
E-post: borssm@aktieinvest.se
Hemsida: www.aktieinvest.se

Prislista

Information om courtage i
Börs-SM hittar du här.

Prislista