Välkommen till Aktiespararna!
Det vore intressant att få några kommentarer från dig om vad du anser om läget på börsen. Kommer den att stiga eller falla?
Det behöver inte vara åsikter huggna i sten utan i rent allmänna ordalag..Undertecknad tror att många gånger sitter det folk ute mycket närmare verkligheten än vad någon analytiker kommer att få möjlighet till. Du som är mitt i produktionen så att säga ser ju hur din verksamhet påverkas både positivt som negativt. Jag kommer att vila lite till på hanen innan jag köper på mig fler aktier. Jag var igår tisdag och lyssnade på Svenska Bostadsfondens dragning angående deras senaste fond. Fastigheter kanske kan vara ett alternativ i din portfölj.
Ha det gott och gör goda investerngar.
Ditt namn Din e-postadress
Kompisens namn Kompisens e-postadress
Tack för din rekommendation!
Du måste logga in för att rekommendera.
Du kan bara rekommendera en artikel en gång.
Genom att kommentera godkänner du våra villkor.
Här kan du kommentera artiklar på Aktiespararnas webbplats. Du kan analysera och kritiskt granska innehållet. Sakliga, fyndiga och välskrivna kommentarer för debatten framåt.
Aktiespararna har rätten att ta bort kommentarer som är opassande eller som inte följer Sveriges lagar.
Kommentarerna får inte innehålla:
Skribenter garanteras anonymitet. IP-adresser kan dock lämnas ut om polis/åklagarmyndighet eller domstol så kräver.