Bli medlem
Bli medlem

Du är här

2020-01-03

Sparinvest SICAV: Sparinvest SICAV suspenderer handel med enkelte afdelinger

Under henvisning til Nasdaq Copenhagen' regler for udstedere af
investeringsbeviser skal Sparinvest S.A. hermed på vegne af de berørte
afdelinger i Sparinvest SICAV offentliggøre, at indberetning af indre
værdier til Nasdaq Copenhagen er udeblevet p.g.a. forsinket data leverance.
Handel med de berørte afdelinger ønskes derfor midlertidigt suspenderet.  
Der er tale om følgende afdelinger:

SSIBDKKR Balance DKK R LU0673458609
SSIBAEURR Balance EUR R LU0650088072
SSILDBDKKR Long Danish Bonds DKK R LU0138507396
SSIPDKKR Procedo DKK R LU0686499277
SSIPEURR Procedo EUR R LU0139792278
SSISDKKR Sucurus DKK R LU0686498972
SSISEURR Sucurus EUR R LU0139791205

Vi beklager forsinkelsen.
Henvendelser vedrørende nærværende fondsbørsmeddelelse kan rettes til
Henrik Christensen, tlf. 36347426

Med venlig hilsen
Lars Højberg

Författare Hugin Nyheter

Tala om vad ni tycker

Tala om vad ni tycker

Ni är just nu inne på en betaversion av nya aktiespararna. Lämna gärna feedback på vad ni tycker i formuläret nedan.