Aktieträff 15 september i Trollhättan
Aktiespararnas lokalavdelning Vänersborg/Trollhättan bjuder in till en inspirerande aktiekväll med Avanza och Briox.
Avanza erbjuder ett av marknadens bredaste utbud av aktier och fonder, med handel på 15 marknader världen över. Plattformen ger dig smarta verktyg, analyser och funktioner som gör det enklare att få överblick och kontroll över ditt sparande.
För dig med 3 miljoner kronor eller mer i samlat kapital finns även Avanza Private Banking, med exklusiva förmåner och personlig service.
Avanza har dessutom haft Sveriges nöjdaste privatsparare 16 år i rad.
Kvällens presentatör: Magnus Lilja, Head of Private Banking, Avanza Bank
Briox – AI som skapar lönsamhet
Briox är ett AI-företag som hjälper sina kunder att tjäna mer pengar. Detta gör vi på en internationell marknad och med stort fokus på att växa snabbast med det ledande AI erbjudandet.
Briox är inte bara ett nordiskt SaaS-bolag – de har en tydlig internationell expansion och är listat på NGM Nordic SME under tickern BRIX.

Kvällens presentatör: Victor Lindgren, CFO, Briox AB
Få tillträde till alla lokalavdelningars aktiviteter genom att lösa medlemskap bas, endast 59 kr/månad. Gå till https://www.aktiespararna.se/. Ingen bindningstid.
Icke medlem inbjuds till aktiekvällen som pröva på medlem utan kostnad.
📍️ Vi bjuder på kaffe/te och smörgås
📌 Anmälan senast: 13 september via hemsidan eller till Bertil Johansson, 072-538 08 83
Varmt välkommen till en intressant kväll